بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب صوتی !

کتاب صوتی چیست؟

کتاب گویا یا کتاب صوتی، متن کتابی است که توسط یک یا چند گوینده خوانده و به صورت ضبط شده درمی‌آید. آن می‌تواند به صورت نمایشنامه اجرا شود یا ممکن است با موسیقی یا جلوه‌های صوتی همراه باشد. گاهی اوقات نویسنده با صدای خودش کتاب را می‌خواند و گاهی گویندگان حرفه‌ای این کار را انجام می‌دهند.

مزایای استفاده از کتاب صوتی !

1-روش Pull Technology در جذب مخاطب یعنی مخاطب بیشترین قدرت انتخاب را داشته و می‌تواند هر نوع شخصی‌سازی را در دریافت محصول نهایی داشته باشد.

مخاطبان در پادکست و کتاب صوتی بیشترین قدرت را انتخاب برای گوش دادن به پادکست‌ها سلامت، ورزشی، اجتماعی و .. . را دارند.

2-در پادکست یا نوار صوتی امکان شنیدن هر بخش از صدا، جلو و عقب بردن آن در اختیار کاربر است. کاربر به هر تعداد بار که بخواهد می‌تواند به محتوای پادکست / نوار صوتی گوش کند.

3- معمولاً دستگاه‌هایی که می‌توان پادپخش‌ها را روی آن‌ها شنید، همان دستگاه‌های پخش موسیقی دیجیتال هستند که عموماً بسیار کوچک و قابل حمل هستند. در نتیجه کاربر در هر زمان و مکانی قادر به استفاده از محتوای صوتی خواهد بود. محتوا پس از دریافت از اینترنت، بدون نیاز به ارتباط با اینترنت، قابل استفاده خواهد بود .

4- افرادی که در طول روز زمان زیادی را صرف رفت و آمد به محل کار خود می‌کنند، از طرفداران پر و پا قرص کتاب سخنگو هستند. گوش کردن به کتاب سخنگو به آنها کمک می‌کند در طول مسیر کمتر استرس داشته باشند و زمان برایشان سریع‌تر بگذرد و از همه مهم‌تر این که کتاب‌های دلخواه خود را نیز مطالعه کرده باشند.

5-در دسترس بودن کتاب صوتی .از فواید کتاب صوتی همین بس که همیشه در دسترس است. یکی از وسایلی که امروزه تقریبا همه‌جا در دسترس است گوشی همراه است.گوش دادن به کتاب صوتی نه زمان خاصی می‌خواهد و پنه مکان مناسبی. شما در هر شرایطی که باشید می‌توانید با ساده‌ترین ابزار یک کتاب صوتی را بشنوید. وقتی دارید ورزش می‌کنید یا به امور منزل مشغولید، در مسیر رفتن به سر کار و یا حتی در صف نانوایی می‌توانید به کتاب صوتی گوش بدهید.

6-، حتی افراد بی‌سواد میتوانند از نعمت کتاب خواندن بهره‌مند شوند. اما تا حالا فکر کرده اید افراد شاغلی که روزانه حداقل دو، سه ساعت از زمان خود را در مسیر خانه به محل کار هستند و این میلیون‌ها ساعت را به جای بهانه آوردن برای زمان مطالعه نداشتن، می‌توانیم روزانه حداقل یک ساعت مطالعه داشته باشیم؟! اما این مطالعه به جای خواندن، گوش دادن است. نه کتابی نیاز دارد که سنگینی حمل آن ما را اذیت کنید، نه شلوغی و سر و صدای خیابان‌ها و وسایل نقلیه عمومی ما را آزار می‌دهد.

7- قابلیت استفاده برای کودکان . اینکه شنیدن یک قصه خوب از زبان گویندگان ماهر کتاب کودکان، چقدر در  افزایش مهارت‌های شنیداری و گفتاری کودکان مؤثر است امری کاملاً اثبات شده است. همچنین اگر مادر خانه‌داری هستید که ساعات زیادی را به کار‌های خانه مشغولید، کتاب‌های صوتی از بهترین پیشنهاد‌های ما به شماست.

کتاب صوتی در دوره چهل قدم :

در دوره چهل قدم توجه ویژه ای به استفاده از رسانه ها و تکنولوژی وفناوری جدید از قبیل اینترنت و فضای مجازی و شبکه های جتماعی و وبینار و سایر امکانات آموزشی و مالتی مدیاها از قبیل کتاب صوتی و پادکست و ویدئو و فیلم و موزیک و…استفاده خواهیم کرد و از آن جمله کتاب های صوتی است که مزایای استفاده از آن را در مطالب بالا ذکر کردیم.از پادکست ها و کتاب های سخنگو و صوتی در موارد زیر استفاده خواهیم کرد :

1-آموزش ها و درس های اساتید

2-آموزش ها و تمرین های فوری و ضروری

3- آموزش ها ی و تمرین های روزانه

4- آموزش ها و تمرین های دوره ای

5- برای جملات تاکییدی

6- برای ساخت دریم بورد

و…

1-لینک ورود به قدم اول بصورت رایگان با توضیحات کامل و مفصل دوره چهل قدم !

2-لینک ورود به قدم دوم با 70% تخفیف برای 1000نفر اول که زودتر ثبت نام کنند!

ثبت نام در دوره چهل قدم -قدم دوم

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *