قدم دوم
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
3600000میلیون تومان
شروع کنید
بسم الله الرحمن الرحیم
مقدمه قدم دوم از دوره چهل قدم !
به حول و قوه الهی دوره فوق العاده چهل قدم را شروع می کنیم. همانطور که گفته شد این دوره حاصل سالها مطالعه ،تحقیق ،پژوهش،تعلیم،تدریس،آموزش و درخواست و هدایت الهی می باشد.
ما قصد نداریم دوره ای آموزشی طراحی و منتشر کنیم که مبنای آن خلاصه شده ترجمه کتب موفقیت و ثروت و یا خلاصه دوره ها و سمینارها و پکیج های اساتید این فن باشد.کاری که متاسفانه قریب به اتفاق سایت های این حوزه انجام می دهند.
ما به تمامی اساتید و اندیشمندان و بزرگان ایرانی و غربی حوزه موفقیت و ثروت و قانون جذب احترام می گذاریم که شرط تعلیم و احترام متعلم است به عالم. اما باید متذکر شد هر چند پایه و اساس کلی این قوانین(قوانین آفرینش و کائنات جذب و …) بسیار دقیق و مورد وثوق و احترام است اما گاهی به بهانه هایی اساتید معروف ایرانی (چه ساکن در ایران و یا در کشورهای دیگر) خیلی از اصول و فروع فرهنگی ، عرفی و دینی خود را آگاهانه و غیر آگاهانه نادیده می گیرند و تقید و باوری راجع به آن ها نه خود دارند و نه به دانشجویان دوره های خود آموزش می دهند.
خیلی بد بینانه به موضوع نگاه نمی کنیم.ما خود از دروس و کتب وتمرین ها و آموزش های همین اساتید ایرانی و غربی استفاده کردیم و سپاسگزار  آنها هم هستیم اما چون اغلب این آموزش ها و تمرین ها گرته برداری شده از اساتید و بزرگان غربی این حوزه(جذب و موفقیت و ثروت)می باشد و متناسب با فرهنگ و آداب آن کشور ها نوشته و تهیه شده است  در بعضی آموزش ها و تمارین به کلی آداب ،باورهای درست و صحیح فرهنگ غنی ایرانی اسلامی کشورمان را نادیده می گیرند و حذف می کنند.
ما منکر کم کاری و عدم اهتمام ویژه اساتید، بزرگان و دست اندر کاران حوزه علم و اندیشه و فرهنگ در بعضی علوم و قوانین و جنبه های ضروری زندگی مادی و دنیوی جامعه (مدینه فاضله) مخصوصا بحث ثروت و شادی و شکر گزاری نیستیم. اما این را نباید به پای دین بنویسیم. کم کاری از ماها بوده است دیر شروع کردیم.بیشتر انرژی و تمرکز خود را صرف امور دیگری کردیم که توجه به آنها هم باید می بود اما از بعضی جنبه هایی زندگی هم غافل شدیم-برای شادی و ثروت جامعه کم وقت گذاشتیم. 
اغلب وقتی با این اساتید و دانشویان صحبت می کنیم متوجه عدم آگاهی آنها راجع به دین می شویم. دین را مساوی عملکرد بعضی مسئولین می دانند. دین را مساوی وضعیت فقر و مشکلات جامعه می دانند.دین را مساوی باور فقر مقدسی می دانند که در جامعه ما گسترش یافته است.دین را مساوی تعداد کم آیات و روایات و سخنان بزرگان و علما راجع به ثروت و شادی و زندگی مرفه می دانند.
دین را مساوی وضعیت بد اقتصادی و سطح رفاه جامعه می دانند و آن را با سطح رفاه بعضی کشورها ی اروپایی و آمریکایی مقایسه  می کنند. و نتیجه می گیرند که دین برای شادی و ثروت و زندگی مرفه مردم برنامه ای ندارد. پس لازم نیست بعضی اصول و فروع دین را مثل نماز و آخرت و حجاب و حیا و قبح زدایی بعضی امور مثل طلاق و.. می پردازند.
اصلا قصد دفاع از عملکرد ضعیف و نادرست بعضی مسئولین و دست اندر کاران و علما و روحانیون دینی و کشوری و حکومتی در این باره  را نداریم. که آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.همین عملکردهای نادرست و اهمال های سالیان دراز بوده که طیف بسیار بزرگی از مردم خصوصا جوانان جذب این گروه ها و افراد و اساتید با باورها ی خاص شده اند. آیات و روایات و سخنان ائمه و بزرگان در باب شادی و ثروت و رفاه کم نیستند ما اهمال کردیم . کم کاری کردیم.تحقیق نکردیم .و متاسفانه کسانیکه باید این کار را می کردند  ،نکردند و یک خلاء و فضای خالی از این مباحث به وجود آمده است که عده ای دانسته یا ندانسته با اطلاعات و آگاهی های نادرست و غیر صحیح آنرا پر کرده اند.
بدانیم یا ندانیم ،بخواهیم یا نخواهیم ،قبول کنیم یا نپذیریم جامعه تشنه این جنبه هایی از زندگی هستند که سالها از آن دور بوده  است .سالها فقط باورها و حرف ها و سخنان منفی و نادرست راجع به آنها شنیده اند.جامعه به دنبال شیوه ای از زندگی  است که تا  حالا کمتر به آن پرداخته شده است. مردم و خصوصا جوانان به دنبال ثروت و شادی و نشاط و شادابی می گردند همان امری که حلقه مفقوده زندگی کنونی جامعه ماست.و چه تاثرانگیز که خلاء آن را به دین ربط می دهند.و اینان چه غافلند که خدا در قرآن چقدر راجع به عدم حزن و اندوه و نا امیدی به انسان پیام می دهد و هشدار که محزون نباشید در 42آیه از قرآن کریم به نفی و نهی حزن و اندوه پرداخته است.
انَّ أَوْلِیاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیهِمْ وَلَا هُمْ یحْزَنُونَ(یونس/62)
-قَالُوا لَا تَخَفْ وَلَا تَحْزَنْ(العنکبوت/33)
-لَا تَحْزَنْ عَلَیهِمْ وَاخْفِضْ جَنَاحَکَ  لِلْمُؤْمِنِینَ(الحجر/88)
-وَاصْبِرْ وَمَا صَبْرُکَ إِلَّا بِاللَّهِ وَلَا تَحْزَنْ عَلَیهِمْ وَلَا تَکُ فِی ضَیقٍ مِمَّا یمْکُرُونَ(النحل/127)
-فَنَادَاهَا مِنْ تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِی
قَدْ جَعَلَ رَبُّکِ تَحْتَکِ سَرِیا(مریم/24)
و…آیات دیگر که متاسفانه ما کمتر آنها را شنیده ایم.انشالله در یکی از قدم های دوره چهل قدم بطور مفصل تمامی آیات و روایات و سخنان انبیاءو ائمه را مورد بررسی قرار خواهیم داد که بی اطلاعی و کم اطلاعی و کوتاهی و عملکرد خود و دیگران را به پای خدا و دین ننویسیم .که دین با شادی در تضاد است. دین با ثروت در تضاد است. این عین مطالب و گفته های بعضی از این اساتید موفقیت است.راجع به ثروت هم به طور مفصل در یکی از قدم ها صحبت خواهیم کرد.
یا راجع به بحث طلاق خیلی راحت و به سادگی می گویند اگر در مدار هم نیستید طلاق بگیرید.ما قانون مدار را قبول داریم اما بالاتر از  آن خدای مدار را قبول داریم که  اینقدر بحث طلاق برای خداوند مهم و حائز اهمیت بوده است که از بین میلیون ها موضوع زندگی  و زیستن و آفرینش یکی از سوره های خود را به مبحث طلاق اختصاص داده است.و آقایان اساتید موفقیت(که متاسفانه چندین تن  آنها  طلاق گرفته اند)شاید برای توجیه کار خودشان به راحتی و سادگی یک حکم صریح و سریع می دهند که اگر در مدار هم نیستید  طلاق و تمام. که باز هم انشالله بطور مفصل در دوره چهل قدم به این موضوع هم خواهیم پرداخت.
لینک ورود به پروفایل دوره چهل قدم شما !
 

لینک پروفایل