تعهد نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

تعهد نامه !

من تعهد  می دهم :

-که به خدای قادر متعال ایمان و  باور داشته باشم و خدا را حامی و  هادی و راهنما ی خود بدانم  چون فقط خداوند قادر و متعال را  بعنوان تنها رب خود قبول دارم.که فقط تنها رب من است که هر آنچه در فکر من است را تحقق می بخشد.و تنها مدیر و تصمیم گیرنده جهان است. و تنها عامل اتفاق افتادن همه اتفاق هاست.

-که به خودم و توانمندیهایی که خداوند در نهاد و ذات من قرار داده است ایمان و باور داشته باشم و  خود را لایق مقام خلیفه الهی  خدا می دانم و تمام سعیم را می کنم که جانشین شایسته ای برای خدا در زمین  و حیات دنیوی  خود باشم.

-که همواره و در هر شرایطی تمام تمرکز و انرژی و و قت خود را صرف  پیشرفت و تعالی و بهبود زندگی مادی و معنوی خود کنم.

-که تمام مشکلات ،گرفتاری ها ،اشتباهات و کمبودهای گذشته خود را فراموش کنم و فقط از آنها  برای تجربه گرفتن  استفاده کنم و تمام تمرکز و انرژی و زمان در گذر زندگی خود  بر حال بگذارم  و سعی کنم هر روز یک قدم به جلو بردارم .

-که از تنبلی ،سستی،نا امیدی ،استرس و اضطراب  و ترس های خود دست بکشم  که اینها وسوسه و ابزار شیطان هستند و به حول و قوه الهی  و امید وارانه  حرکت  کنم و با  تلاش و و پشتکار و تمرین و تکرار آموزش ها و  تمرین های دوره چهل قدم ،هر روز یک قدم به خواسته ها و آرزوهای خودم نزدیک تر شوم.

-که متهد می شوم که از این لحظه به بعد در همه جا  فقط راجع به زیبائی ها  و ثروت و سلامتی و شادی حرف بزنم و تمرکز خودم را بر زیبائی ها و نکات مثبت  متمرکز کنم.

-که آنقدر مصمم و با اراده و قدرتمند باشم که هیچ شرایط ناخواسته بیرونی  نتواند من را از اهداف عالی ،بزرگ و زیبائی که برای خودم ترسیم کردم دور کند و آرامش ذهنی ام به هم بخورد.

-که تمام توجه خود را معطوف به آیه شکر گزاری((وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِن شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ  ابراهیم-7))نمایم و با تمام وجود و با تمام حس و حال عالی و قشنگ و زیبا شکر گزار تمامی نعمتهای خداوند باشم که از آنها غافل بوده ام.و با توجه به اینکه  این تمرین پایه و اساس دوره چهل قدم و طبق همین آیه باعث دریافت و گرفتن نعمت های بیشتر و بزرگتر است، با تعهد تمام به تمرین های شکر گزاری این دوره با شور و شوق و حال خوب پایبند باشم.

-که به خودم قول می دهم شادی اولویت اول زندگی من باشد،چون بر طبق قانون اتفاق های عالی و دلخواه من  فقط با حال خوب من و بالا بودن سطح انرژی و فرکانسی من ممکن است.

-که برای خودم برنامه ها و اهداف کوتاه مدت(یک هفته و یک ماهه)میان مدت(یک ساله و دوساله و..) و بلند مدت تعریف کنم و با جدیت و متعهدانه به آنها پایبند باشم.

-که می پذیرم  و باور دارم ،وظیفه من بندگی کردن است و کار خدا ،خدایی کردن، من باید ایمانم را نشان بدهم،حرکت کنم، اگر شرایط ناخواسته ای هم پیش آمد نا امیدنمی شوم و با قدرت ادامه می دهم،و خدای من می داند کی بدهد.

-که من ایمان دارم  و باور قلبی دارم که هر لحظه من توسط خداوند هدایت می شوم (اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ حمد-6) ،به سمت خواسته هایم،به سمت باور هایم،به سمت آرزوهایم.پس سعی می کنم بهترین خواسته ها ،عالی ترین باورها و  زیباترین آرزوها را برای خودم بسازم.

-که باور دارم چیزهایی که باید به من گفته شود ،گفته می شود.الهاماتی که باید دریافت کنم در زمان مناسب به من گفته می شود ، چون من ایمان دارم و باور قلبی که هر لحظه در حال هدایت شدن هستم، چون من ایمان دارم و باور قلبی که لایق هم صحبتی با خدا هستم، چون من ایمان دارم و باور قلبی  که خداوند راه ها را به من نشان خواهد داد، چون من ایمان دارم و باور قلبی  که خداوند من را حمایت می کند.

-که من ایمان دارم و باور قلبی که یک فرد سپاسگزار  همواره تحت حمایت خداوند فرار دارد،فرشته ها حمایتش می کنند-خداوند هدایتش می کنند و خداوند ظرفیت وجودیش را برای دریافت همه نعمت ها و ثروت ها بزرگ و می کند و افزایش می دهد.

-که تمام  اهدافم و تمام سعی و تلاش و کوشش و حرکتم این باشد که خودم خوب زندگی کنم و جهان را جای بهتری برای زندگی کردن کنم.

-که باور دارم خداوند عاشقانه من را دوست دارد(وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِينَ  منافقون-8) من بدون هیچ دلیلی بسیار لایق و ارزشمندم و پیش خدا عزیزهستم .

+ من باور دارم خدا   همیشه با من است و من را هدایت می کند(إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ  شعرا-62 )

+ من باور دارم خدا به من نزدیک است و دعاهای مرا اجابت می کند(فَإِنّي قَريبٌ  أُجيبُ دَعوَةَ الدّاعِ إِذا دَعانِ  بقره-186)

+ من باور دارم در حمیت وحفاظت کامل خداوند هستم(فَإِنَّكَ بِأَعْيُنِنَا  طور-48)

+ باور دارم خداوند بر خودش واجب کرده عاشق من باشد و من شامل بخشش و رحمتش قرار گیرم(كَتَبَ عَلى نَفْسِهِ الرَّحْمَةَ  انعام-12)

+ باور دارم حالا که خدا را دوست دارم نه ترسی دارم و نه غم و اندوهی(أَلَا إِنَّ أَوْلِيَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ  یونس-62)

+ باور دارم حالا که همه چیز برای خداوند بسیار سهل و آسان است(قَالَ رَبُّكَ هُوَ عَلَيَّ هَيِّنٌ  مریم-9)پس من با خیالی آسوده و  راحت ،کارها،خواسته ها و آرزوهایم را به او می سپارم(أُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ  غافر-44) به خدا توکل می کنم که خدا برای من کافیست(وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ  طلاق-3) چون می دانم خدا بدون منت و بیشتر از حد و تصور من می دهد(إِنَّ اللَّهَ يَرزُقُ مَن يَشاءُ بِغَيرِ حِسابٍ  آل عمران-37) واطمینان دارم خداوند  صدای من و دعا های من را می شنود و من را به تمام خواسته هایم می رساند(قَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ  غافر-60) از جائی که حتی فکرش را هم نمی گنم(وَيَرزُقهُ مِن حَيثُ لا يَحتَسِبُ  طلاق-3) که خداوند بسیار روزی دهنده و عطا کننده و بخشنده است(إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ  آل عمران-8)

-که من باور دارم اشرف مخلوقات هستم،من تصمیم گیرنده هستم،من همه کاره هستم،من شاهکار خلقت و آفرینشم،من لایق و شایسته دریافت تمام نعمت ها ،ثروت ها و زیبائی ها هستم،من روح پاک خدا هستم،من الماس ارزنده خداوند هستم،من لایق عالی ترین ها هستم من بنده برگزیده خدا هستم.

-که من باور دارم خداوند انسان های قدرتمند و شجاع را دوست دارد و من هم انسان قدرتمندی هستم . پس ترس و گله وغر و شکایت و نا امیدی و غم و اندوه و گریه و ناراحتی  در من وجود ندارد.

-که باور دارم  هرچه ایمان به خدا بیشتر باشد شجاع تر می شوم و هرچه شجاع تر باشم ترس هایم کمتر است و هر چه ترس هایم کمتر باشد از شیطان دورترم و هر چه از شیطان دورتر باشم به خدا نزدیکترم و هرچه به خدا نزدیکتر باشم سعادتمندترم و به همه خواسته ها و آرزوها و زیبائی ها آفرینش به سادگی و آسانی می رسم.

-که خوش اخلاقی و نشاط و شادابی و  شوخ طبعی باعث حس و حال خوب در خودم و اطرافیانم می شود که نتیجه آن اتفاقات خوب و عالی برای من و اطرافیانم است .

-که از خداوند هر باوری در ذهنم بسازم وارد زندگیم می شود .پس باور من به خدا باور خدای  وهاب سلیمان نبی(ع)است (رَبَّنا لا تُزِغ قُلوبَنا بَعدَ إِذ هَدَيتَنا وَهَب لَنا مِن لَدُنكَ رَحمَةً ۚ إِنَّكَ أَنتَ الوَهّابُ   آل عمران-8) که در قالب فرمانروایی و قدرت و ثروت وارد زندگیم می شود.باور من به خدا ،باور ایمان ابراهیم(ع)که آتش را برایش گلستان کرد.باور من به خدا ،خدایی است که وهاب است،رزاق است،کریم و رحمان و رحیم است.

-باور دارم خداوند به همان اندازه که به او باور داشته باشم پاسخم می دهد ،پس من  عالی ترین باورها،بهترین باورها را می سازم.

-که من به مشکلات بعنوان وقت تغییر،برکت ، و نضادی نگاه می کنم قرار است زندگی من را متحول و مسیر اشتباه قبلی من را به من گوشزد کنند و من را به صراط مستقیم برگردانند که سعادت و خوشبختی و رسیدن به تمامی نعمت ها و ثروت ها و زیبائی ها همین مسیر است.خدایا سپاسگزارم

-که باور دارم من با ثروتمند شدنم به گسترش جهان کمک می کنم.

-که تمام سعی خود رابکنم که مهارت لذت بردن از هر آنچه هم اکنون در زندگی دارم را بدست آورم.

-که باور دارم اگر خواسته ای یا آرزوی دارم حتما من شایسته آن بوده ام که خداوند آن را به دلم انداخته است.

– باور دارم که با ایمان به خدا و توکل و ایجاد باور های صحیح و مناسب و تمرین وتکرا ر روزی  به جای خواهم رسید که :

+ رزق به دنبال من می آید

+ ثروت به دنبال من می آید

+ سلامتی به دنبال من می آید

+ رابطه و عشق دلخواهم به دنبال من می آید

+ مشتری و در امد و پول و دلار و بیزینس موفق به دنبال من می آید

+ موفقیت و آسایش و آرامش به دنبال من می آید

+ به جایگاه اصلی و واقعی خودم بر می گردم که خدا برای من در نظر گرفته است و تمام اختیارات خودش را به من تفویض کرده است ، آنجا که می فرماید :

1- وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الْأَرْضِ خَلِيفَةً  (بقره 30)

2-یا دَاوُودُ إِنَّا جَعَلْنَاكَ خَلِيفَةً فِي الْأَرْضِ  (ص-26)

3- وَهُوَ الَّذِي جَعَلَكُمْ خَلَائِفَ الْأَرْضِ  (انعام-165)

4- وَيَجْعَلُكُمْ خُلَفَاءَ الْأَرْضِ  (نمل-)62

5- هُوَ الَّذِي جَعَلَكُمْ خَلَائِفَ فِي الْأَرْضِ  (فاطر-39)

و…

 از این آیات می توان دریافت که :  (تفاسیر المیزان-تسنیم-نمونه-جامع البیان-الکشاف-نور-مجمع البیان

1- انسان كامل، در همه عوالم غيبى و شهودى خليفه الله است.

2-انسان دارای روح خداست

 3-که این روح از جنس امر خداست

4-و امر خدا چنانچه اراده کند به چیزی، و به آن بگوید که موجود باش، پس آن چیز موجود می شود

. این یعنی اعطای قدرت کامل به انسان بر محقق کردن چیزی که در مقام جانشینی خدا و با تکیه بر علم و دانش اراده می کند.

 – إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ ( یس 82)

 + پس من می خواهم و می شود

                                                                                                                          تاریخ

                                                                                                                          محل امضاء

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *